Bezpieczeństwo chmury

AlienVault USM Anywhere

W ostatnich latach coraz więcej firm wykorzystuje środowiska chmurowe i hybrydowe. Pojawia się więc istotne pytanie o bezpieczeństwo newralgicznych dla każdej firmy danych przechowywanych w chmurze. Remedium, które możemy tu zaproponować to AlienVault USM Anywhere.

Amerykańska firma AlienVault z siedzibą w San Mateo w Kaliforni jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań z zakresu Unified Security Management (USM) oraz Threat Intelligence. Firma jest również założycielem pierwszego i zarazem największego na świecie otwartego forum wiedzy o zagrożeniach cybernetycznych Open Threat Exchange (OTX), w którym uczestniczy ponad 53.000 osób ze 140 krajów. Dane spływające do OTX są analizowane i klasyfikowane przez specjalistów z laboratorium AlienVault i co 30 minut zasilają platformę USM tej firmy.

Bezpieczne rozwiązanie

W najnowszym zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm na światowym rynku bezpieczeństwa publikowanym kwartalnie przez firmę analityczną Cybersecurity Ventures („Cyber Security 500 Company”) AlienVault zajmuje 7 miejsce w świecie w kategorii Threat Protection.

AlienVault USM Anywhere jest bazującym na chmurze rozwiązaniem z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, które akceleruje i centralizuje wykrywanie zagrożeń, reakcję na incydenty i zarządzanie zgodnością dla środowisk chmurowych, hybrydowych i stacjonarnych. Oprogramowanie wyposażone jest w sensory, które w sposób natywny monitorują Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft Azure. Ponadto sensory działające w środowiskach Microsoft Hyper-V i VMware ESXi monitorują wirtualne chmury prywatne i fizyczną infrastrukturę IT.

Zastosowanie USM Anywhere pozwala na centralne zarządzanie gromadzeniem danych, analizę bezpieczeństwa i wykrywanie zagrożeń z poziomu AlienVault Secure Cloud.

AlienVault USM Anywhere posiada również unikalną funkcję EDR (Endpoint Detection and Response), która zapewnia wykrywanie zagrożeń na punktach końcowych, również poza siecią lokalną. Dzięki możliwości automatycznego zbierania na jednej platformie zdarzeń bezpieczeństwa dotyczących sieci, punktów końcowych i chmury oraz ich korelacji przy zastosowaniu ciągłej analizy prowadzonej przez AlienVault Labs, użytkownicy rozwiązania USM Anywhere mogą natychmiast wykrywać wszystkie zagrożenia - niezależnie od tego gdzie one powstają i odpowiednio na nie reagować.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz:
AlienVault USM Anywhere

EDR - wykrywanie zaawansowanych zagrożeń na punktach końcowych sieci (ang.)