SOC-in-a-Box

Ochrona przed naruszeniem danych

Jak skutecznie chronić się przed naruszeniem danych bez zatrudniania dodatkowych ekspertów bezpieczeństwa?

Do zidentyfikowania zagrożeń oraz określenia jak je powstrzymać wykorzystuje się szereg skomplikowanych narzędzi, problem polega jednak na tym, że 95% ataków wysysających lub uszkadzających dane następuje w ciągu kilku godzin po inicjalnym naruszeniu, a to daje niezwykle mało czasu na reakcję ekspertów. Organizacje, które nie są w stanie działać wystarczająco szybko szukają zautomatyzowanych, niedrogich, szybkich i skutecznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa klasy korporacyjnej, które nie wymagają szerokiego i intensywnego wykorzystania wysokokwalifikowanego personelu do analizy, wykrywania, reagowania i raportowania zagrożeń, zanim spowodują one utratę danych.

Seceon OTM

Naszą propozycją jest rozwiązanie Seceon OTM, który zapewnia ochronę infrastruktury krytycznej poprzez wykrywanie i eliminowanie cyberzagrożeń w czasie rzeczywistym.

Seceon OTM został zaprojektowany z myślą o dowolnej wielkości organizacji z personelem na dowolnym poziomie wiedzy technicznej, niezależnie od warunków środowiska: lokalnego, chmurowego lub hybrydowego. Platforma ta pozwala na wykrywanie, reagowanie i eliminowanie zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Seceon dostarcza rozwiązanie SOC-in-a-Box, automatyzując rozłączne, czasochłonne i złożone zadania związane z monitorowaniem i eliminowaniem zagrożeń. Seceon OTM umożliwia pracownikom natychmiastową reakcję na zagrożenia, co pozwala na zapobieganie ryzyku zniszczenia lub utraty cennych informacji.

Seceon OTM opiera się na analizie całego ruchu sieciowego, przepływów i procesów w sieci i poza nią oraz niemal symultanicznej korelacji z analityką behawioralną, rozpoznając zero-dniowe exploity i oferujące strategie w zakresie zagrożeń i proponowanych reakcji w czasie rzeczywistym. Co więcej, takie podejście może być wdrożone w ciągu zaledwie kilku godzin w dowolnej organizacji posiadającej personel o niewielkiej nawet wiedzy na temat cyberprzestępczości.

Seceon koncentruje się na:
•  umożliwieniu firmom szybkiej i jasnej identyfikacji cyberzagrożeń,
•  zapobieganiu zagrożeniom poprzez ich chirurgiczne ograniczenie i eliminowanie,
•  przewidywanie wszystkich rodzajów cyberataków pochodzących zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz organizacji, wykorzystując do wykrywania zagrożeń maszynowe uczenie się i modelowanie behawioralne.

Orion Instruments jest jedynym partnerem Seceona w Polsce. Więcej informacji: