Firma DFLabs z dwoma patentami od amerykańskiego Urzędu Patentowego!

Firma DFLabs - producent wielokrotnie nagradzanej platformy klasy SOAR, uzyskała dwa patenty od amerykańskiego Urzędu Patentowego (United States Patent and Trademark Office). Są to pierwsze i jak dotąd jedyne na świecie patenty związane z technologią SOAR (Security Orchestration, Automation nad Response).

Patenty obejmują innowacyjne metody korelacji i wizualizacji incydentów cyberbezpieczeństwa oraz metodę uczenia maszynowego dla automatyzacji playbooków. Funkcja korelacji i wizualizacji incydentów pozwala analitykom na identyfikację zagrożeń ukrytych wśród ogromnej ilości danych gromadzonych codziennie przez IncMan SOAR. Dane dotyczące korelacji są prezentowane analitykom w sposób, który pozwala szybko wizualizować złożone relacje między dowolną liczbą unikatowych artefaktów.

Natomiast metoda uczenia maszynowego dla automatyzacji playbooków to jedyna w swoim rodzaju funkcja, która uczy się w oparciu o reakcje na poprzednie incydenty i jest w stanie polecać i stosować schematy postępowania najbardziej odpowiednie do reagowania na nowe incydenty. Sposób, w jaki zastosowano tu uczenie maszynowe, pozwala IncMan SOAR wykryć podobieństwa w zdarzeniach bezpieczeństwa, które mogą pozostać niezauważone przez analityków, natychmiast zwiększając skuteczność odpowiedzi.

 

Orion Instruments jest DFLabs Platinium Partner.