NACVIEW

Idealne rozwiązanie typu NAC (Network Access Control) dla heterogenicznych sieci, obsługuje urządzenia sieciowe wszystkich producentów. Polubiliśmy przyjazny interfejs w języku polskim, doceniamy szybkość i jakość wsparcia producenta, rozsądna cena kusi, a skutkiem wdrożenia jest automatyzacja procesów bezpieczeństwa sieciowego.

NACVIEW jest systemem, pozwalającym na zarządzanie dostępem użytkowników i ich urządzeń do sieci w przedsiębiorstwie. Innymi słowy, jest to możliwość szczegółowej kontroli nad tym:

KTO?

ma mieć dostęp do sieci?

CZYM?

za pomocą jakiego urządzenia może się połączyć?

JAK?

na jakich warunkach?

KIEDY I GDZIE?

w jakim miejscu i czasie?

Widoczność wszystkich urządzeń końcowych podłączonych do sieci organizacji ma podstawowe znaczenie dla każdej strategii bezpieczeństwa. Świadomość tego kto i co łączy się z naszą siecią pozwala zastanowić się jak optymalnie zapewnić bezpieczeństwo wszystkich zasobów sieciowych. NACVIEW gromadzi wszystkie informacje o tożsamościach i urządzeniach końcowych, które łączą się z siecią organizacji, a także o tym, która reguła autoryzacji i gdzie zapewniała dostęp. Wszystkie informacje są łatwo dostępne i przejrzyście wyświetlane.

NACVIEW zapewnia prostą i bezpieczną funkcjonalność kontroli dostępu do sieci, opartą na protokole 802.1x, Captive Portal i adresach MAC. Zasady są tworzone dla określonych obiektów (np. tożsamości lub urządzenia końcowego), grup obiektów lub zewnętrznych serwerów uwierzytelniania. W rezultacie na podstawie polityki autoryzacji urządzenie końcowe otrzymuje dostęp do określonej sieci VLAN z odpowiednimi parametrami dostępu.

System NACVIEW działa w oparciu o wbudowany serwer RADIUS. Dodatkowo integruje się z wieloma innymi serwerami uwierzytelniającymi, takimi jak Microsoft Active Directory, LDAP, zewnętrzne serwery RADIUS, EDUROAM lub za pośrednictwem API. Dzięki temu istniejące bazy danych nie wymagają rekonfiguracji, wystarczy się z nimi jedynie zsynchronizować.

Podgląd wszystkich urządzeń sieciowych w organizacji daje możliwość zarządzania nimi w czasie rzeczywistym. NACVIEW umożliwia wyświetlanie kluczowych parametrów urządzenia, takich jak obciążenie, zdarzenia autoryzacji, status i wiele innych. System umożliwia również centralne zarządzanie wszystkimi urządzeniami sieciowymi na poziomie konfiguracji portów.

NACVIEW jest integralną częścią całościowego rozwiązania bezpieczeństwa sieci. Dzięki integracji z innymi systemami bezpieczeństwa takimi jak NGFW, UTM, SIEM, MDM itp. kluczowe informacje są wymieniane między platformami, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkownikom i urządzeniom korzystającym z sieci. Wszystkie zdarzenia w systemie są rejestrowane i mogą być przeglądane w formie raportów. Dzięki wbudowanej funkcjonalności rozbudowanego filtrowania system pozwala szybko dotrzeć do pożądanych informacji.

NACVIEW Captive Portal NACVIEW Captive Portal umożliwia dostęp do sieci poprzez identyfikację użytkownika w oparciu o imię i nazwisko, adres e-mail, czy numer telefonu. Portal jest w pełni konfigurowalny. Hasło dostępowe do sieci może zostać przesłane poprzez SMS lub email. Możliwe jest również logowanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nowe konta mogą wymagać potwierdzenia przez sponsora przed zalogowaniem się do sieci. Captive Portal może być również używany do zarządzania urządzeniami końcowymi przypisanymi do użytkowników lub do pobierania aplikacji NACVIEW Assistant umożliwiającej automatyczną konfigurację sieci.

NACVIEW Scout zbiera dane o urządzeniach końcowych, pobiera informacje o urządzeniu i pokazuje status jego bezpieczeństwa. Zintegrowany z systemem NACVIEW, pozwala na kontrolę dostępu urządzeń w zależności od posiadania aktualnego programu antywirusowego lub innych elementów istotnych dla bezpieczeństwa sieci.

NACVIEW Assistant udostępnia użytkownikom możliwość automatycznej konfiguracji sieci na urządzeniu. To zautomatyzowany konfigurator sieci dostosowany do systemu operacyjnego urządzenia. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas na manualną konfigurację sieci dla urządzeń pojedynczych użytkowników.

NACVIEW Authenticator gwarantuje odpowiednią ochronę sieci poprzez dwuskładnikową autoryzację. Jest on instalowany na urządzeniu użytkownika, aby generować dla niego unikatowy kod, umożliwiający dodatkową weryfikację. Dzięki temu masz pewność, że do sieci nie dostaną się niepożądani użytkownicy, którzy mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa całej sieci i firmy.

 • Zatrzymaj nieautoryzowany dostęp do sieci

 • Zabezpiecz przewodowy i bezprzewodowy dostęp do sieci

 • Zarządzaj dostępem gościnnym do sieci

 • Rozpoznaj użytkowników sieci

 • Wykryj i monitoruj urządzenia końcowe

 • Zabezpiecz dostęp urządzeń bezobsługowych i IoT

 • Zautomatyzuj procesy bezpieczeństwa sieciowego

Dlaczego NACVIEW?

 • Prosty i przejrzysty interfejs
 • System otwarty na integrację z dowolnymi przełącznikami i sieciami bezprzewodowymi
 • System w języku polskim i z polskim wsparciem
 • Produkt dynamicznie rozwijany
 • Sprawdzony i wielokrotnie wdrożony w polskich realiach
 • High Availability w cenie licencji
 • NACVIEW Scout – nielimitowany agent dla każdej licencji systemu (w cenie)
 • NACVIEW Assistant – automatyczna konfiguracja sieci na urządzeniach końcowych
 • OTP – dodatkowa forma weryfikacji tożsamości użytkownika dla połączeń VPN

Orion Instruments jako partner NACVIEW oferuje prezentacje, testy, wdrożenie, wsparcie posprzedażne, szkolenia. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, omówimy oraz przygotujemy plan wdrożenia.